Nikon Imaging | United Kingdom and Republic of Ireland | Europe

Nikon yra mano gyvenimas.

Pone Bračko, girdėjome, kad kitas jūsų sūnaus vardas – Nikonas. Gal galėtumėte pasidalyti mintimis ir jausmais, kuriuos jautėte duodami šį vardą sūnui?

1990 m. gimė vyriausias mūsų sūnus. Gerai apgalvoję visus variantus, nusprendėme jį pavadinti Feliksu. O kitu vardu pasirinkome Nikoną. Man tai buvo akivaizdus pasirinkimas – nieko netikėto. Kodėl? Kadangi Nikon yra mano gyvenimas. Mano gyvenime Nikon yra būtinas. Nikon visada buvo su manimi. Iš pradžių mano žmona ne itin džiaugėsi Nikono vardu, tačiau dabar tiek ji, tiek sūnus juo mėgaujasi – jis visada suteikia galimybę papasakoti istoriją.

Ponas Feliksas Nikonas Bračko, pasidalinęs mintimis apie savo vardą.

Feliksai, kaip jautiesi, kad antruoju tavo vardu tėvas pasirinko Nikoną?

Ką gi, daugelis vaikų nenorėtų kitiems sakyti savo antrojo vardo – nenorėjau ir aš, todėl jį retai ištardavau. Tačiau vėliau, besimokydamas koledže, supratau, kad šis vardas visada buvo puiki galimybė pokalbiui užmegzti. Vakarėliuose ir susitikimuose tai paverčiau žaidimu, leisdamas kitiems atspėti mano kitą vardą. Duodavau užuominų, pavyzdžiui, „tai nėra įprastas vardas“, „tai kažkas, kas susiję su technika“, tuomet – „tai gali būti fotoaparatas“ ir pan. Žmonės pradeda atsakinėti įvardydami kitus prekės ženklus arba technologijas, tačiau galiausiai visi sužino, kad tai Nikonas – šis vardas nustebina, o kai kuriuos net šokiruoja, tačiau daugeliui jis patinka. Nematau nieko blogo, todėl linksmai leidžiu laiką su kitu savo vardu.

1997 m. Tenerifės saloje (Kanarų salos) fotoaparatu Nikon F4 užfiksuota pono Bračko sūnaus Felikso Nikono (septynerių metų) nuotrauka

Naudotas arba su keletu įbrėžimų čia ir ten – nieko blogo

Pone Bračko, kada susidūrėte su savo pirmuoju Nikon fotoaparatu, kuris vėliau tapo būtina gyvenimo dalimi?

Tai buvo 1968 m. surengtoje parodoje „photokina“ Kelne. Nikon F pasirodė esąs nuostabus, tačiau jo negalėjau sau leisti. Todėl vietoj jo pasirinkau Nikkormat, kurį įsimylėjau. Visais aspektais fotoaparatas buvo patikimas, o nuotraukos mane itin tenkino. Tačiau mane išties intrigavo objektyvų kokybė. Jie buvo puikūs tada ir tokie išliko šiandien. Aplankius nostalgijai, kartais susirandu senų objektyvų ir juos naudoju netgi šiandien. Todėl atsakant į jūsų klausimą, Nikkormat yra mano pirmasis Nikon fotoaparatas.

Nuo to laiko diena iš dienos keičiau fotoaparatus ir vis labiau pamėgau Nikon. Įsigijau Nikon M, tada atėjo eilė Nikon F, F2, F3 ir skaitmeniniams fotoaparatams. Mano dėmesį patraukė nesuskaičiuojama daugybė Nikon fotoaparatų, todėl juos visus pirkau naudotus. Jie neturėjo būti nauji arba atrodyti nauji. Man visiškai nesvarbu, kad jie naudoti ar turi šiek tiek žymių ir įbrėžimų. Tie fotoaparatai, kaip Nikon gaminiai, man buvo patys svarbiausi. Jie man paprasčiausiai patinka, kadangi atstovauja visai Nikon šeimai. Pažvelkite į Nikon šeimą!

Turite gana įspūdingą kolekciją, tačiau kuris fotoaparatas pats svarbiausias?

Pirmuoju įvardyčiau Nikon F2, kurį įsigijau 1978 m., kai pradėjau dirbti laikraščiui. Fotoaparatas mane sužavėjo vos tik jį pradėjau naudoti – savo mechanine kokybe, patikimumu ir galimybe su juo naudoti tiek daug Nikon objektyvų. Jis turi puikų keičiamąjį vaizdo ieškiklį. Todėl jei paprašytumėte įvardyti Nikon, kurio niekada nepamiršiu, tai būtų šis.

Toliau – Nikon Df. Šis fotoaparatas turi viską, ko kada norėjau. Jis suteikė puikią pereigą ir integravimą tarp analoginio ir skaitmeninio fotografavimo. Su juo vis dar galiu naudoti senus objektyvus, jis nėra sunkus, tačiau itin patikimas. Žinoma, jį naudoju kaip mano amatui skirtą priemonę, taip pat Df renkuosi privatiems renginiams ir atostogoms. Tai fotoaparatas, kuris kaskart mane džiugina.

Kalbant apie objektyvą, man išties patinka 80–200 mm f/2,8. Tai puikus, universalus objektyvas, nors iš tiesų manau, kad jis ypač pritaikytas sportui ir portretams fotografuoti. Aštrumo savybės yra puikios. Kintamojo židinio objektyvą turi turėti bet kuris fotožurnalistas. 180 laipsnių matymo kampo ir paslenkami objektyvai taip pat yra puikūs. Nikon daug dėmesio skyrė mažoms nišoms, siekdami aprūpinti žmones, ne tik fiksuojančius įprastas nuotraukas, bet ir kuriems reikia derančių objektyvų konkretiems poreikiams tenkinti. Nikon nusipelno daug pagyrų, kad visus šiuos ypatingus objektyvus pristatė į rinką.

Papasakokite mums, kuo Nikon fotoaparatai yra ypatingi ir to neturi kiti fotoaparatų prekės ženklai?

Manau, kad Nikon siūlo kruopščiai apgalvotus gaminius, jau neminint jų objektyvų pasiūlos. Paprasčiausiai viskas – nuo meniu ir naršymo iki paviršiaus tekstūros ir naudojimo. Štai kodėl, kai rankoje laikau Nikon, jį galiu naudoti intuityviai, kadangi iš karto žinau, kaip jis veikia.

Fotožurnalisto darbui reikalingas ne tik fotoaparatas, bet ir priedai, pvz., Speedlight. Nikon siūlo puikiai kiekvienam fotoaparatui derančius priedus. Tai Nikon ypatybė. Labai svarbu turėti galimybę naudoti optimalų kiekį priedų, kurie tinka konkrečioms fotografavimo sąlygoms.

1997 m. Tenerifės saloje (Kanarų salos) fotoaparatu Nikon F4 užfiksuota pono Bračko sūnaus Felikso Nikono (septynerių metų) nuotrauka

Naujų žmonėms, profesionalams ir mėgėjams džiaugsmo teikiančių gaminių laukimas

Pone Bračko, ar galėtume jūsų, kaip fotožurnalisto, paklausti, kas lėmė, kad pasirinkote žurnalistiką?

Visada fotografavau. Buvau laimingas, kad turėjau galimybę pradėti dirbti vietos laikraščiui, kai teko rengti savo gimtojo miesto dokumentiką, tada pradėjau dirbti fotožurnalistu. Man tai labai patiko. Man teko susitikti su daugybe žmonių, užsitarnavau doro fotožurnalisto vardą. Jei turėčiau galimybę vėl rinktis savo profesiją, dar kartą be dvejonių pasirinkčiau šį įdomų darbą.

Gal kaip fotožurnalistas galite su mumis pasidalinti kokiomis nors įdomiomis istorijomis?

9-ajame dešimtmetyje man teko fotografuoti miške ir fiksuoti apželdinimo procesą po didžiulės audros. Ten buvo kitas vokiečių fotografas su vokiečių prekės ženklo fotoaparatu, viso darbo metu akmeniniu žvilgsniu žiūrėjęs į mano Nikon įrankį. Prabėgus maždaug valandai po darbo pabaigos jis man paskambino ir paklausė, ar negalėčiau jam paskolinti negatyvų, kadangi jo juostelės sugadintos. Manau jis linko pereiti prie Nikon.

Pone Bračko, ar galėtumėte mums parodyti mėgstamiausią savo iki šiol užfiksuotą nuotrauką?

Tai sudėtingas klausimas. Iš tiesų neturiu mėgstamiausio kadro. Padariau tūkstančius nuotraukų, o skaitmeninėje eroje šis skaičius dar didesnis. Žinoma, buvo nuotraukų, prie kurių jaučiausi ypač prisirišęs. Viena jų yra mano gimtojo miesto Ruhrgebieto vietovėje. Šis kadras buvo užfiksuotas grįžtant iš kelionės dviračiais su draugu, jo fone matosi graži pramoninė aplinka. Nors buvo nufotografuota 1987 m., nustebau, kad nuotrauka neseniai laimėjo antrąjį prizą Sterno nuotraukų konkurse*. Žinoma, ji buvo padaryta naudojant Nikon – tai viskas, ką naudoju.

Šiais metais Nikon švęs 100-metį. Kokių lūkesčių turite dėl Nikon ir kokio tipo gaminius norėtumėte matyti?

Esu patenkintas iki šiol pristatytais fotoaparatais, tačiau esu tikras, kad visada yra ką tobulinti. Pavyzdžiui, fotoaparatai gali būti kompaktiškesni, lengvesni ir tylesni. Gal D5 galėtų būti žymiai mažesnis? Tačiau įsivaizduoju, kad Nikon jau žino apie poreikius ir pristatys naujus gaminius, kuriais bus patenkinti tiek profesionalai, tiek mėgėjai.

Ponas Peteris Bračko (Peter Braczko)

Žinutė Nikon bendrovės 100-mečio proga

Vienintelis dalykas – toliau puikiai dirbkite. Ir pakanka pasakyti, kad Nikon turėtų klausytis, ką sako profesionalai, visada sekti tendencijas ir toliau į tai atsižvelgti. Tai neturi įvykti greitai. Kodėl? Kadangi Nikon gaminiai turi būti patikimi, todėl bendrovė toliau kuria įvairią įrangą. Jei Nikon toliau laikysis šio kelio, bendrovė žavės dar 100 metų.