Nikon Imaging | United Kingdom and Republic of Ireland | Europe

Pirmoji pasaulyje fotoaparatų parduotuvė, gavusi šį nepaprastą pripažinimą.

Girdėjome, kad nuo to laiko, kai centrinėje Londono dalyje atidarėte pasaulyje įžymią tik Nikon fotoaparatų parduotuvę, prabėgo daugiau kaip 30 metų. Pone Levetai, ar galėtumėte mums pristatyti „Grays of Westminster“?

„Grays of Westminster“ – tai specializuota Nikon parduotuvė, kurioje galima įsigyti tik Nikon gaminių. Tiekiame įvairius Nikon gaminius – nuo naujausių Nikon fotoaparatų, objektyvų ir priedų iki naudotos įrangos ir vintažinių klasikinių Nikon gaminių. Nuo pirmosios darbo dienos prieš 32 metus iki šiol pardavinėjome Nikon gaminius ir stengiamės pasiūlyti niekam neprilygstamą aptarnavimą.

2014 m. mūsų pasiekimus pripažino jos Didenybės koledžas „College of Arms“ – tapome pirmąja pasaulyje parduotuve, kuriai suteiktas herbas. Kai tik pradėjome, negalėjau įsivaizduoti šios garbės. Buvau labai sujaudintas, kad mes ir mūsų visų itin mėgstamas Nikon prekės ženklas buvome pripažinti jam suteikiant šią nepaprastą garbę. Mūsų herbe matomas devizas „Vadovauk, kad pasitarnautum“ (angl. „Lead in Order to Serve“) kasdien primena visada stengtis mūsų Nikon klientams suteikti neprilygstamą aptarnavimą.

Herbo viršuje sėdi liūtas ir žaliasis fazanas. Grėjų Levetą simbolizuojantis liūtas žvelgia virš fazano, kuris yra nacionalinis Japonijos paukštis. Pono Leveto verslo ir japonų ryšiui atvaizduoti jų bendravimas yra draugiškas. Po liūto dešine letena yra objektyvas. Centre matomi saulės spinduliai, simbolizuojantys iš gėlių, įskaitant raudoną kalėdinę rožę ir įvairias britų bei japonų gėles klestinčiam augimui atvaizduoti, gausybės rago kylantį fotografavimą.

Papasakokite mums, kas slypi už idėjos atverti išskirtinai Nikon gaminių parduotuvę?

Kai atidariau parduotuvę „Grays of Westminster“, daugybė prekybininkų siūlė tokio pat tipo įrangą. Buvo prasidėjęs nuosmukis, kuris be išimties palietė ir fotografavimo pramonę. Maniau, kad reikia žymiai pakeisti strategiją.

Labai karštą 1991 m. liepos dieną pastebėjau parduotuvę „Christmas Shop“, kuri netgi karščio bangos akivaizdoje turėjo daug klientų, perkančių Kalėdų eglutės papuošimus. Kol šokiruotas stebėjau šią klestinčią įmonę su metų laikui netikėtomis prekėmis netgi nuosmukio metu, man į galvą šovė mintis. „Jei gali valdyti sėkmingą verslą, parduodantį gaminius, kurie naudojami maždaug tris metų savaites, „Grays of Westminster“ taip pat gali aplankyti tokia pat sėkmė, jai siūlant specializuotą aptarnavimą ir parduodant tik vieno prekės ženklo gaminius, kurie būtų pagaminti Nikon“. Mano tuo metu turėtomis žiniomis jokioje kitoje pasaulio vietoje nebuvo kitos vien tik Nikon gaminių parduotuvės. Kadangi seniai žavėjausi Nikon dėl jų išskirtinės inžinerijos ir bendros kokybės, priėmiau sprendimą „Grays of Westminster“ paversti specializuota išparduotuve Nikon entuziastams ir pradėti iš naujo.

Herbo viduryje yra raudona Kalėdų rožė, simbolizuojanti Kalėdų parduotuvę, kuri mane įkvėpė „Grays of Westminster“ paversti tik Nikon gaminiams skirta parduotuve ir užsiimti tik viena, tačiau kokybiška veikla.

Herbas ir raidžių patentas, kurį suteikė koledžas „College of Arms“.

Herbas yra simbolinis, jis suteikiamas asmenims arba jų grupėms kaip šeimos arba organizacijos simbolis. Norint būti juo pagerbtiems, pagal griežčiausius kriterijus, įskaitant jūsų pasiekimus ir indėlį praeityje, JK koledžas „College of Arms“ turi nustatyti, kad esate verti tokios garbės. Tik po kelis mėnesius trukusio vertinimo proceso, pasibaigusio koledžo „College of Arms“ grafui maršalui davus patvirtinimą, prasideda herbo kūrimas. Dizainas kuriamas laikantis senų susitarimų, jis neturi atkartoti jau esamo dizaino ir simbolizuoti turėtojo amatą arba verslą. Herbų dizaineris jį užbaigia per maždaug vienerius metus – po įvairių diskusijų, apsvarsčius idėjas ir prašymus iš gavėjo. Baigtas herbas dažomas, dekoruojamas ir pateikiamas gavėjui su raidžių patentu, leidžiančiu jį naudoti.

Lojalumas technologijai ir geriausiai tikėtinai kokybei

Dar prieš atverdamas parduotuvę seniai žavėjotės Nikon. Papasakokite mums, kokia buvo jūsų pirmoji patirtis su Nikon? Kaip jautėtės pirmą kartą rankose laikydamas fotoaparatą?

Tą akimirką aiškiai prisimenu. Tai buvo 7-ojo dešimtmečio pabaigoje, kai dirbau fotoaparatų parduotuvėje, o klientas manęs paprašė pagalbos su jo fotoaparatu. Tai buvo juodas Nikon Photomic FTN su F-36 varikliuko pavaros mechanizmu. Galvojau, jog tai gražiausias kada mano matytas arba laikytas fotoaparatas. Jis išsiskyrė savo kokybe, todėl tada ir ten jau žinojau, kad vieną dieną turiu įsigyti Nikon F.

Kas jūsų manymu Nikon fotoaparatus daro tokius ypatingus?

Viena patraukli ypatybė ir priežastis, dėl kurios pamilau Nikon, – nuo to laiko, kai 1959 m. išleido veidrodinius fotoaparatus, Nikon iš esmės nepakeitė pirminio F stovo. Bėgant metams turėjo būti daugybė įtikinamų priežasčių F stovui pakeisti, tačiau Nikon liko lojalūs savo pirminiam dizainui. Išskirtinis dalykas tai, kad ne AI NIKKOR objektyvą galima uždėti ant Nikon Df ir iš karto fotografuoti. Nikon fotoaparatai visada taip gerai pagaminti, o aukščiausios kokybės Nikon objektyvų optika atspindi nepaprastus Nikon įgūdžius inovatyviojoje inžinerijoje. Vis dar parduodame naudotus rankinio fokusavimo Nikon objektyvus filmų industrijai, kur jie dedami ant aukštos raiškos filmavimo vaizdo kamerų.

Ar išvardytumėte tris geriausius fotoaparatus savo kolekcijoje?

Pirmuoju rinkčiausi savo pirminį ir daug naudotą Nikon F su NIKKOR-S Auto 5.8cm f/1.4 ir F-36 varikliuko pavara. Mano nuomone Nikon F vis dar yra ikoniškiausias kada nors pagamintas 35 mm gaminys. Manau, kad Nikon pasirinko labai tinkamą fotoaparato dizainą ir sistemą. Viena įžymiausių Nikon reklamų, sukurta 1961 m., jos antraštė – „Vyras su Nikon F yra visų atradimų šeimininkas“. Ji turėjo daug poveikio ir sulaukė atgarsio iš daugybės profesionalių fotografų.

Antruoju pasirinkimu būtų Nikon SP tolimatinis fotoaparatas – Nikon pasiekimų zenitas šioje sistemoje. Tuo metu tai buvo naujoviškas fotoaparatas su universalia tolimačio sistema, kurią galima naudoti su šešių tipų objektyvais nuo 28 mm iki 135 mm. Vos tik pristačius, SP fotoaparatas paliko įspūdį.

Trečiasis pasirinkimas – nuostabus duomenis įrašinėjantis fotoaparatas, vadinamas Nikon F2 Data. Fotoaparatas buvo populiarus mokslo ir pramonės srityse, kadangi filmuose galėjo įrašyti laiką ir duomenis bei netgi ranka užrašytus priminimus. Šiandien šis modelis laikomas labai retu.

Pone Levetai, papasakokite, kurį fotoaparatą dažniausiai naudojate šiandien?

Šiuo metu asmeniniai favoritai, kuriuos dažniausiai naudoju, yra D810 ir D500. Mėgstu fotografuoti laisvai, pvz., žmones kasdienybėje, ir užsiimti gatvės fotografija. Kol fotografuoju, niekada nepamirštu, kad netgi fotografavimui persikėlus į skaitmeninę erą, visi Nikon gaminiai turės Nikon I (Nikon fotoaparatų kilmės) paveldą ir visą naujovišką technologiją bei neprilygstamą kokybę, kuriai atstovauja.

Nikon mane sujungė su viso pasaulio žmonėmis.

Gal turite per visą Nikon gaminių pardavimo istoriją įsiminusį anekdotą, kuriuo galėtumėte pasidalyti su mumis?

Visada galima papasakoti daug istorijų. Vieną kartą užsakymo siuntinys buvo gautas per vėlai, kad jį galėtume išsiųsti klientui, kuriam jo skubiai reikėjo rytojaus dieną. Vienas mūsų darbuotojas nusprendė šokti į traukinį ir fotoaparatą pristatyti asmeniškai. Visa kelionė nuo pradžios iki pabaigos truko aštuonias valandas. Gavome atsakymą iš nustebusio ir pamaloninto kliento: „Tiesiog norėjau trumpai dar kartą padėkoti už išties išskirtines pastangas pristatyti naują fotoaparatą. Man niekada neteko susidurti su tokiu nuostabiu aukšto lygio klientų aptarnavimu ir tokiu paprastu reagavimu tarsi tai būtų kasdienis įvykis! Sumaišėte dangų su žeme.“ Ne mažiau nei klientą, mus labai pamalonino toks įvertinimo laiškas.

Girdėjome, kad prieš atidarydamas fotoaparatų parduotuvę dirbote fotografu Holivude. Papasakokite mums apie tuometį savo darbą ir ar tie ryšiai bei patirtys vaidina vaidmenį jūsų versle šiandien.

Kol gyvenau Holivude, fotografavau aktorių ir muzikantų portretus žurnalų ir knygų viršeliams. Dirbdamas sutikau daugybę filmų ir muzikos industrijoje dirbančių žmonių – man tai ne tik itin patiko, bet ir leido įgyti vertingos patirties.

Be to, man labai pasisekė, kad pirmosiomis „Grays of Westminster“ gyvavimo dienomis mano ilgalaikiu klientu buvo legendinis režisierius Stenlis Kubrikas (Stanley Kubrick). Neįvardydamas vardų galiu pasakyti, kad tarp mūsų klientų yra įvairių žmonių – ne tik priklausantys A sąrašui, bet ir rašytojai, kino ir roko žvaigždės, režisieriai, politikai, bendrovių vadovai ir kartais – karališkosios šeimos atstovai. Tai simbolizuoja ir įrodo, jog Nikon mėgsta tiek daug skirtingoms gyvenimo sritims priskiriamų žmonių.

Jūs taip pat leidžiate Nikon naudotojams skirtą žurnalą. Kas jus, kaip redaktorių, domina labiausiai?

Man patinka atrasti naujus fotografijos talentus. Man patinka atrastiems talentams suteikti galimybę pademonstruoti savo darbus.

Žurnale apžvelgiami skirtingi su Nikon susiję aspektai, pristatant naujų talentų užfiksuotas nuotraukas, naujus Nikon gaminius ir technologijas bei įvairias Nikon Corporation naujienas. Man patinka, kad šis žurnalas padeda plėsti žmonių supratimą ir susidomėjimą Nikon bei tiesiog yra vieta Nikon naudotojams suvesti.

Iš viso pasaulio senųjų skaitytojų gaunu daugybę palankių komentarų ir naudingų pasiūlymų dėl Nikon. Leisdamas žurnalą sužinojau, kad Nikon yra prekės ženklas, turintis aistringų ir lojalių sekėjų – ne tik fotoaparatų ir objektyvų, bet ir jų istorijos. Žinoma, pats esu vienas iš tų aistringų ir lojalių sekėjų.

Ponas Grėjus Levetas (Gray Levett)

Žinutė Nikon bendrovės 100-mečio proga

Šimtmetis – tai itin reikšmingas renginys bet kurios bendrovės istorijoje. Nikon sukūrė gaminių, užfiksavusių keletą nuostabių akimirkų istorijoje. Tai buvo Nikon, kurį NASA pasirinko neštis į kosmosą. Nuo tada Nikon ir toliau siuntė sėkmingus Nikon gaminius į paskesnes misijas. Aistra ir įsipareigojimas dėl meistriškumo visada buvo perduodami bėgant metams, kaip bendrovės DNR dalis. Didžiuojuosi ir man garbė būti nedidele garsios bendrovės dalimi. Nikon, laimingo 100-ojo gimtadienio.